شما اینجا هستید : خانه آخرین خبر ها دانش و فناوری مقاله شبیه سازهای کامپیوتری و آینده آن+ همراه ویدیو

جستجوی تصویر به جای متن در گوگل Google

شاید برای شما هم پیش آماده باشد تصویری دارید و میخواهید منبع تصویر و یا تصاویر بیشتر و نمونه های آن تصویر را پیدا کنید . خوب طبیعتا همه با…

راه های حفظ امنیت مودم ای دی اس ال ADSL

 بخش قابل توجهی از کاربران اینترنت پرسرعت در جهان از فناروی ای‌دی‌اس‌ال استفاده می‌کنند. برای اتصال از این طریق به اینترنت به یک مودم-مسیریاب (گاه دو دستگاه مجزا) نیاز است…

مقاله شبیه سازهای کامپیوتری و آینده آن+ همراه ویدیو

مقاله شبیه سازهای کامپیوتری و آینده آن+ همراه ویدیو - 4.3 out of 5 based on 6 reviews
رای دهی:  / 6
ضعیفعالی 

حس تنوع طلبی ما این نیاز را ایجاد می کند که همیشه در جهت تنوع روزمره زندگی بدنبال بوجود آوردن حسی های متفاوت باشیم و قالبا چیزهایی که غیر تکراری هستند می توانند به میزان آن رفتار و یا عمل متفاوت ،هیجان لازم را به ما منتقل کنند و این موضوعی شخصی بوده و در افراد متفاوت و هر فردی ممکن است حس هیجان را به نوعی که خود دوست دارد از محیط اطراف خود طلب کند.

مقاله شبیه سازهای کامپیوتری و آینده آن بیا تو کامپیوتر

مقاله شبیه سازهای کامپیوتری و آینده آن بیا تو کامپیوتر

بوجود آمدن هیجان میتواند حتی از ترس ایجاد شود، شاید شما با دیدن و گپ زدن با دوستان ،اقوام و آشنایان و یا حتی مسافرت رفتن و... به حس هیجان و لذت دست پیدا کنید باید به این ضرورت پی برد که شادی و هیجان و حس لذت در انسان ها یک ضرورت است در غیر این صورت یکنواختی زندگی انسان را دچار مشکلات فراوانی می کند و حتی از ادامه زندگی باز می دارد در نتیجه بوجود آوردن هیجان و حس لذت یا رضایت مندی و پر کردن خلاء های زندگی حسی مشترک در همه انسان هاست اما نوع آن بسته به فرد و علایق آن و نوع دید متفاوت است..

مقاله شبیه سازهای کامپیوتری و آینده آن بیا تو کامپیوتر

ممکن است شما از یک غذای خوب لذت ببرید ممکن است دیدن یک منظره زیبا شما را تا مدتی شاداب نگاه دارد و ممکن است فرد دیگری با دیدن یک فیلم ترسناک یا بازی به این لذت دست پیدا کند.

مقاله شبیه سازهای کامپیوتری و آینده آن بیا تو کامپیوتر

بازی های کامپیوتری یکی از بخشهایی است که با بوجود آوردن دنیایی مجازی سعی دارد نقش ما را تغییر دهد مثلا شما ممکن است دوست داشته باشید در یک میدان جنگ اول نقش یک نبرد باشید بتوانید بجنگید و با اسلحه های مختلف به اهداف مورد نظر شلیک کنید یا با خودروهایی که در آرزوی بدست آوردنش هستیم رانندگی کنیم و به حس هیجان آن نزدیک شویم و خود را در قالب آن نقش تصور کنیم و از این راه بتوانیم کسب هیجان کنیم..

مقاله شبیه سازهای کامپیوتری و آینده آن بیا تو کامپیوتر

در ابتدا بازیهای کامپیوتری در کنسول های مختلفی عرضه شد مانند میکرو ، سگا ،پلیستیشن و...، حس هیجان کم و گاهی خسته کننده در مدت زمان بالا از ویژگی های بازی های نسل اول بودن اما به مرور زمان و با  استقبال زیاد از بازی های کامپیوتری موجب شد شرکت های زیادی در این بخش سرمایه گذاری های عمده ای  انجام دهند و سعی کنند هیجان بیشتری را با تلفیق ایده ها و محیط واقعی با استفاده از گرافیک ، شخصیت پردازی قوی ، داستان نویسی و... در محیط مجازی وارد نمایند به عنوان مثال و در این عرصه دسته های بازی ها به صورت شوک دار(لرزشی) و یا فرمان های بازی برای حس هیجان بیشتر و دخیل کردن بیشتر مخاطب در بازی استفاده شد.

مقاله شبیه سازهای کامپیوتری و آینده آن

با تکامل بازی ها در سالهای اخیر شاهد ورود سبکی نو در بازی ها هستیم از جمله خصوصیات این بازی ها بالا بردن هوش مصنوعی ، گرافیک خیره کننده ، داستان و شخصیت پردازی قوی و... که باعث جذب هر چه بیشتر مخاطبان خود گردیده است در کنار این بازی ها سعی شد که با پیاده سازی دستگاههای متحرک شبیه سازی برای بازی ها بتوانند مخاطبان را با هیجان بیشتری همراهی کنند نمونه هایی از این دستگاه ها حتی در شهر بازی ها و فروشگاه ها هم موجود است. به طور قطع گرافیک بالا و هوش مصنوعی نمیتواند نیاز مخاطب را تامین کند به هر حال حضور شخصیت های گرافیکی در چارچوب مانیتور باز هم به نوعی تصور دنیایی واقعی را به طور کامل منتقل نمی کند.اما ورود شبیه سازها باعث گردید که هیجان بیشتری در کنار بازی قرار گیرند به نوعی که کاربر بتواند اسلحه ای در دست گیرد و خود به اطراف بازی شلیک کند، مانند مسابقات رانندگی و شبیه سازی حرکات خودرو که میتواند به مخاطب حس واقعیت بیشتری منتقل کند و خود را بیشتر در واقعیت بازی ببیند.

مانند ویدیو زیر که تلفیقی از یک بازی ماشین سواری و ساخت پنوماتیک هایی جهت ایجاد هیجانی بیشتر به واسطه نزدیکی به واقعیت:

دانلود ویدیو

در همین حین ورود بازی ها و شبیه سازی آنها باعث شد که طراحان برای استفاده از کارهای دیگر مخصوصا آموزش از شبیه سازهای نرم افزاری استفاده کنند و نرم افزار های زیادی که محیط واقعی را در قالب نرم افزار شبیه سازی می کرد به بازار آمد مانند شبیه ساز پرواز از شرکت ماکروسافت که محیطی در کامپیوتر شما ایجاد می کند که دقیقا میتوانید به عنوان خلبان در کابین خلبان کنترل را در دست گرفته و هواپیما را به پرواز در آورید و هر اشتباهی ممکن است باعث سقوط هواپیما شود به طور قطع هزینه های تمرینی به این شکل هزینه هایی بسیار کمتر از نمونه های واقعی دارند.

حتی می توان در امور نظامی نیز بسیاری از این شبیه ساز ها را دید که از حس هیجان در بازی های کامپیوتری تبدیل به دستگاه هایی برای آموزش و تمرین سربازان در محیط های نظامی شبیه سازی شده  ،شده اند مانند تمرین شلیک های پیاده نظام ، تانک ها ، موشک ها و... این بعد از مسیر نشان از کاربردی شدن و واقع گرا شدن این موضوع دارد.

مانند شبیه ساز جنگ شرکت OMNI در یکی از بازی های کامپیوتری معروف:

دانلود ویدیو

میتوان گفت ایده بازی های کامپیوتری و ایده گرفتن از آنها باعث شده که اکنون شبیه سازهایی مختلفی در صنعت ، پزشکی ، رانندگی و... تهیه شود و با دستگاه های شبیه ساز تمام حالات پیش آمده را برای فرد ایجاد کند تا در دنیای واقعی ضریب خطای پایین و هزینه کمتری برای مشکلات داشته باشند.(نمونه ای از این شبیه ساز ها نیز در فروشگاه بیا تو کامپیوتر موجود است)

مقاله شبیه سازهای کامپیوتری و آینده آن

مقاله شبیه سازهای کامپیوتری و آینده آن

مقاله شبیه سازهای کامپیوتری و آینده آن

اگر بخواهیم به دنیای بازی های کامپیوتری و شبیه سازهایی که تا کنون استفاده شده نگاهی بیندازیم خواهیم دید که به زودی شاهد تحول عظیمی در دنیا خواهیم بود و ورود شبیه سازهایی که میتوانند خیلی از موضوعات را برای ما شبیه سازی کنند به طور قطع در آینده با پیشرفت تکنولوژی این ساختار و سیستم در همه بخش ها وارد شده و نیز تنوع طلبی مخاطبان و ورود نسل های بعدی خواهد توانست زندگی بشر را در ساختار و قالب جدیدی قرار دهد و بدیهی است در صورت عدم قرار گرفتن در این روند به حاشیه کشیده شده و یا حتی در صورت عدم تطبیق زندگی ما دچار اختلال خواهد شد از این رو میتوان ورود تکنولوژی هایی مانند نسل های تلویزیون های سه بعدی را نیز از این دست پیشرفت ها و واقعیت گرا شدن انسان ها در دنیای مجازی که خود آنها را خلق کرده، دید که به زودی ساختار بازی ها و کامپیوتر را تغییر خواهد داد ، مخاطبان زیادی هستند که با بازی های آنلاین دوست دارند با هوش واقعی(مانند قوه فکر یک انسان) بازی کنند تا هوش مصنوعی از این رو است که دانشمندان و طراحان می کوشند هوش کامپیوتری را به هوش یک انسان که دارای قوه فکر مستقل بر اساس موقعیت ها و در همه لحظه ها و ابعاد مختلف است بدون این که حتی برای آن تعریف شده باشد نزدیک کنند، این تنوع طلبی طلب میکند که تکنولوژی هایی مانند کینکت(تکنولوژی جدید Xbox که باحرکات بدن ما در بازی عمل میکند) بیشتر خود را در دنیای مجازی وارد کند.

مقاله شبیه سازهای کامپیوتری و آینده آن

مقاله شبیه سازهای کامپیوتری و آینده آن 

شبیه سازها در آینده میتواند به ما کمک کند که حتی ساختار مغز پیمایش شود و بتوانیم وارد دنیای ناشناخته مغز شویم دنیایی که هنوز سوالات زیادی را در خود دارد شاید روزی شبیه ساز ها و نسل جدید کامپیوتر ها بتوانند به ساختار مغر و تحلیل آن دست پیدا کنند و شاید بتوان اطلاعاتی را وارد مغز کرد یا آنرا نیز مانند جابجایی اطلاعات کامپیوتری،منتقل نمود. و یا بر اساس آن دشوار ترین کار هایی که در حال حاضر غیر ممکن است را با ترکیب و قدرت های منحصر به فرد هوش مصنوعی صورت داد.

مقاله شبیه سازهای کامپیوتری و آینده آن

با این تحول سرعت پیشرفت به سرعت باور نکردنی بالا خواهد رفت تصور این که شما می توانید به حافظه مغز دستیابی پیدا کنید و اطلاعاتی را به آن وارد کنید شاید در حال حاضر یک رویا باشد همانطور که ساختن و ورود کامپیوتر و اینترنت یا حتی داشتن یک تلفن همراه بدون سیم و... در ابتدا یک رویا بود.

مقاله شبیه ساز های کامپیوتری در مجله ارتش جمهوری اسلامی ایران

دانلود نمونه مقاله مرتبط "تاریخچه بازی های کامپیوتری در کتابخانه مجازی ایران"

 

نویسنده: مهندس حامد خیرآبادی

نویسنده: مهندس حامد خیرآبادی

 

RSS Icon نظر (0)

500 کاراکتر باقيمانده

Cancel or

منوی درختی فروشگاه

افراد آنلاین

در حال حاضر 193 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

به اشتراک گذاری

عضو خبرنامه بیا تو کامپیوتر شوید

جهت اطلاع از مهمترین فعالیت ها ،شروع دوره های آموزشی رایگان و جدیدترین و برترین اخبار فناوری ، آموزش نرم افزار های پر کاربرد به طور رایگان،به ما بپییوندید.

آخرین محصولات وارد شده فروشگاه

مشاوره و تماس

مجتمع کامپیوتر تک، طبقه -1، واحد 14
سوالات: 09152611774-05137650840
فکس: 37641513-051
ایمیل: Info[at]Bia2computer.Com
پشتیبانی همراه: 09152611774

آموزش و راهنمای خرید اینترنتی

آموزش و راهنمای خرید اینترنتی قاابل پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب


 

یک هفته گارانتی تعویض

یک هفته گارانتی تعویض برای تمام خرید ها


ارسال کالا با پیک موتوری در حال حاضر در تهران و مشهد

ارسال کالا با پیک موتوری در حال حاضر در تهران و مشهد


 


 

پرداخت مبالغ دستی

جهت پرداخت هر گونه مبلغی به طور دستی با درج مبلغ و پرداخت با ذکر توضیح و مشخصات خود در زمان پرداخت دلیل پرداخت را ذکر کرده تا توسط پشتیبان سایت بررسی و اقدام لازم به درخواستتان صورت گیرد.