شما اینجا هستید : خانه آخرین خبر ها نمایشگاه ها مصاحبه کامل مدیر عامل فیس بوک در کنگره جهانی موبایل بارسلونا 2014

جستجوی تصویر به جای متن در گوگل Google

شاید برای شما هم پیش آماده باشد تصویری دارید و میخواهید منبع تصویر و یا تصاویر بیشتر و نمونه های آن تصویر را پیدا کنید . خوب طبیعتا همه با…

راه های حفظ امنیت مودم ای دی اس ال ADSL

 بخش قابل توجهی از کاربران اینترنت پرسرعت در جهان از فناروی ای‌دی‌اس‌ال استفاده می‌کنند. برای اتصال از این طریق به اینترنت به یک مودم-مسیریاب (گاه دو دستگاه مجزا) نیاز است…

مصاحبه کامل مدیر عامل فیس بوک در کنگره جهانی موبایل بارسلونا 2014

مصاحبه کامل مدیر عامل فیس بوک در کنگره جهانی موبایل بارسلونا 2014 - 5.0 out of 5 based on 1 review
رای دهی:  / 1
ضعیفعالی 

بعد از این که مارک به روی سن آمد.

سوال اول این است، چرا سازمان اینترنت تا این حد برای فیس بوک مهم است؟
مارک پاسخ می دهد: چیزی که من فکر می کنم به راحتی به دست فراموشی سپرده می شود این است که اکثر مردم جهان به هیچ وجه به اینترنت دسترسی ندارند.تقریبا جمعیت ما به 2/7 میلیارد رسیده است و این روند کندتر از آن چیزی پیش می رود که فکرش را می کنید.

مصاحبه کامل مدیر عامل فیس بوک در کنگره جهانی موبایل بارسلونا 2014


وی می گوید این حقیقت ندارد که گسترش اسمارت فون ها اتصال به اینترنت را توسعه می دهد.وی می گوید شما می توانید به راحتی سالیانه 1,500 دلار را صرف برنامه اطلاعات کنید که این برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه هزینه بردار است.ما یک قدم به عقب برگشتیم و تصمیم گرفتیم تا مشکلات بعدی دنیا را حل نماییم. دیدگاه ما نسبت به دنیا این نیست که تنها به اینترنت وصل شویم،بلکه مهم این است که بتوانیم جهان را به هم مرتبط سازیم.

این چیزی نیست که اینترنت بدان ختم شود. این چیزیست که اتصال به اینترنت آن را به ارمغان می آورد. مارک می گوید که اگر شما ارتباط و اتصال را افزایش دهید، می توانید صدها میلیون فرصت شغلی ایجاد کرده و حتی نرخ مرگ و میر کودکان را تا حدود 7 درصد کاهش دهید.

کیرک پاتریک می گوید: internet.org چیست؟

مارک می گوید:این ائتلافی است که با هدف بهبود کارایی اینترنت در تلاش است. اساسا، تلاش برای کاهش هزینه ها وتسهیل توسعه آن در اینترنت، سود دهی را افزایش داده و در نتیجه آن را گسترش می دهد.
مردم درباره ماهواره ها و بالن صحبت می کنند و این حقیقت دارد که وجود این تکنولوژی ها برای افرادی که در مناطق محروم و دور افتاده زندگی می کنند ضروری خواهد بود،اما اگر چند میلیارد نفر دیگر اینترنت نداشته باشند، قطعا دلیلی خواهد داشت.

دلیل اول قابل پرداخت بودن هزینه اینترنت است. او می گوید هزینه استفاده از اینترنت باید به یک، دو یا سه دلار کاهش یابد. علاوه بر این، به تجدید نظر بهتر نیاز دارد. بنابراین افراد می دانند دارند چه چیزی را از دست می دهند.زوکربرگ می خواهد در جریان اینترنت یک شاهراه ایجاد کند. ما می خواهیم یک سیستم تماس در اینترنت ایجاد کنیم بدین وسیله می توانیم از خدمات اساسی گوشی همراه بهره مند شویم، خدماتی که حتی با گوشی های معمولی نیز قابل استفاده می باشد.

پرسش دیگر این است که چگونه می توان مردم را آن لاین کرد وقتی که از آن لاین بودن هیچ اطلاعی ندارند.و اینکه چرا به اتصال به اینترنت تمایل ندارند؟


این مسئله کاملا تئوری نیست. ما با همکاران بسیاری در internet.org خدماتی را در اختیار کاربران گذاشتیم و نتایج امیدوار کننده ای به دست آوردیم.

او در مورد نحوه همکاری اش با گلوب در کشور فیلیپین صحبت می کند. در آن جا تعداد افرادی که از داده های اینترنتی استفاده می کنند در سال گذشته به دو برابر رسیده بود. ما این محصول را با همکاری آنان تحویل مردم دادیم. 4خدمات رایگان اولیه وجود دارد. منظورم از رایگان, فیس بوک و مسنجر آن می باشد. ما زمانی می توانیم نمونه سود آوری به منظور استفاده گلوب و مردم عادی داشته باشیم که با آنان سرو کار داشته باشیم. ما فکر می کنیم این مشکل بسیار آسانی می باشد که خدمات دیگری چون آب و هوا و قیمت رستوران ها و مواد غذایی و یا ویکی پدیا را به ان اضافه کنیم.

زوکنبرگ می گوید:"ما قصد داشتیم این کار را با فیس بوک آغاز نماییم چون قادر به مدیریت بهتر آن و up sales هستیم "."برای این کار هنوز خیلی زود است اما نتایج اولیه بسیار امیدبخش می باشد"."کاری که ما می خواهیم انجام دهیم، پیدا کردن چند شریک برای همکاری است، افرادی که بتوانند خدمات رایگان متشابه، محدود با up sale در مجموعه های کامل اطلاعاتی ارائه نمایند".

کرک پاتریک اکنون از چگونگی کسب درآمد افراد و نیز اپراتورها در آینده می پرسد.

زوکربرگ می گوید:"چرا آن 2 یا 3 نفری که قرار است اینترنت بگیرند، اکنون به آن دسترسی ندارند؟"
"دلیلی که چرا آن ها آن لاین نیستند این است که اگرچه بسیاری از آن ها می توانند این هزینه را متحمل شوند، اما آن ها دلیل اتصال به اینترنت را نمی دانند".
وی گفت: سوال نباید اینگونه باشد"آیا برنامه اطلاعاتی می خواهید؟ در عوض باید اینگونه پرسیده شود: آیا فیس بوک یا واتس اپ می خواهید؟"

 کیرک پاتریک آن را دروازه ای به سوی اعتیاد به مواد مخدر می داند. اما سریعا به موضوع اصلی صحبت خود بازگشت.

مارک : به عقیده من این امر( صرف هزینه برای اینترنت) کاری کاملا عاقلانه و منطقی می باشد.

پاتریک می پرسد که آیا گلوب، از این راه کسب درآمد می کند یا نه.

زوکربرگ : تنها حدود 3 یا 4 ماه است که دو برابر شدن مصرف داده ها چشمگیر می باشد.

اما از نظر سود دهی، سود چندانی نداشته است.
آنچه که ما در میزان پیشرفت برای نائل شدن به هدف برای حداکثر سود دیده ایم.

زوکربرگ می گوید که 3 تا 5 همکار دیگر برای همکاری نیاز دارد تا این پروژه را بطور وسیعتری به جریان بیاندازند و به بهبود مدل تجاری کمک نماید.وی میگوید : " کاری که قرار است برای سری بعدی شرکا انجام دهیم چیزی است که ما تقریبا یک سال است برای آن تلاش کرده ایم.هدف من به نمایش گذاشتن آثار مدل در طول یک سال است و سپس با یک مدل سازمان یافته، به سال بعدی بازگردیم ".
کیرک پاتریک می گوید: "آیا این تنها راه کسب درآمد برای فیس بوک است؟"

 

دلیل اول قابل پرداخت بودن هزینه اینترنت است. او می گوید هزینه استفاده از اینترنت باید به یک، دو یا سه دلار کاهش یابد. علاوه بر این، به تجدید نظر بهتر نیاز دارد. بنابراین افراد می دانند دارند چه چیزی را از دست می دهند.زوکربرگ می خواهد در جریان اینترنت یک شاهراه ایجاد کند. ما می خواهیم یک سیستم تماس در اینترنت ایجاد کنیم بدین وسیله می توانیم از خدمات اساسی گوشی همراه بهره مند شویم، خدماتی که حتی با گوشی های معمولی نیز قابل استفاده می باشد.
زوکربرگ : "یکی از حقایق غیر منصفانه اقتصاد این است که مردم غنی و مرفه مردمی باشند که در فیس بوک از قبل بوده اند ".

سوال بعدی این است که این پروژه چگونه سودآور خواهد بود؟ و یا به بیانی کوتاه تر اینکه "اصلا سودآور نخواهد بود".

اما من بدان اعتقاد دارم که اول از همه من فیس بوک را به همین دلیل راه اندازی کردم.

من اصل محصولات را ساختم چون آن را در دانشگاه هاروارد نیاز داشتم. اما هدف این بود که یک روزی شخصی بتواند مردم را از سراسر جهان به هم پیوند دهد.

گلوب از نظر گستردگی دومین پایگاه مخابراتی در فیلیپین می باشد و فیلیپین اخیرا به عنوان فقیرترین و کندترین شبکه موبایلی در جهان شناخته شده است.

من فکر می کنیم احتمالا تا مدتی هزینه زیادی صرف این پروژه کنیم . در هر کنگره جهانی موبایل که تاکنون بوده ام اخبار زیادی در رابطه با مشارکت در خدمات احمقانه فیس بوک شنیده ام که در نهایت منجر به جذب مشتریان بسیار شده است.

"اگر کاری کنیم که برای دنیا مفید باشد، ما راهی پیدا خواهیم کرد تا از آن کسب درآمد نماییم".

کیرک پاتریک:"آیا هیئت بازرگانی شما با این مسئله به خوبی کنار آمده است؟"

زوکربرگ: "بله، از این نظر همه چیز تحت کنترل است زیرا آن ها به ماموریت ما باور دارند".

سوال بعدی : این برنامه چه خط سیر و خط مشی هایی را دنبال می کند؟ چقدر طول می کشد تا هر کسی بتواند از (خدمات رایگان) بهره مند گردد؟

زوکربرگ:" امیدوارم ما بتوانیم ثابت کنیم که این کار موثر است و اینکه تا 2 یا 3 سال بعد با همکاران بیشتری شروع به کار کنیم ".این پروژه ای دراز مدت برای ماست... اما وی امیدوار است که عملکرد بهتری نسبت به یک میلیارد نفر طی پنج سال آینده داشته باشد.

کیرک پاتریک می پرسد که آیا هیت مدیره هزینه ی زیادی را صرف خرید whatsapp کرده است؟

زوگربرگ: دو موضوع است که باید در نظر گرفته شود اول آنکه کمپانی به تنهایی و چیزی که قرار است ارزشمند شود و سپس وجود ارزش استراتژیکی همکاری که ما می توانیم با هم داشته باشیم.

فیس بوک رایگان در میان اپراتور های استرالیایی بسیار رایج است و استرالیا کاربر اطلاعاتی کندی نمی باشد.آیا در بسیاری از کشور های غربی به همین منوال نیز استفاده می شود؟

زوکربرگ می گوید:وی گفت که استرالیا از دیتا کپ ها برای محدود کردن کاربرد استفاده می کند. بنابراین "رایگان" هرچیزی جذاب است زمانی که برای نگرانی محدودیت هایی وجود دارد.
به نظر وی این شرکت حتی بدون در نظر گرفتن سهم شرکا در حدود 19 میلیارد دلار می ارزد.

اکنون این سوال به وجود می آید که چرا ما برای انجام این کار به صورت مشارکتی بسیار هیجان زده هستیم. زوکربرگ مجددا در مورد زوایای internet.org می گوید که به نظر وی بسیار کمک کننده خواهد بود. به عنوان عضوی از فیس بوک بر افزودن به لیست دوستان اضافه کردن افراد بسیاری به لیست دوستان خود اشاره کرد.

حال کیرک پاتریک از اطلاعات جزئی تری در مورد اقدامات موثر در کاهش هزینه ها سوال می کند. می دانید پایه ای ترین خدمات متن محور چیست؟ اس ام اس. اپراتورها این سرویس را بار نخست رایگان ارائه می دهند.

زوکربرگ می گوید سه بعد وجود دارد. بعد اول کاهش هزینه های سازمان اینترنتی(بطور اساسی سخت افزار و تجهیزات لازم برای اجرای آن) می باشد. بعد دوم افزایش راندمان داده ها می باشد تا خدمات به داده های کمتری نیاز داشته باشند. و بعد سوم نهایتا افزایش راندمان up sell است. وی می گوید اگر روی این 3 بعد کار شود راندمان کار 10 برابر افزایش پیدا خواهد نمود.

اساسا آنچه که ما برای اپراتور ها پیش بینی می کنیم، نمونه ای است که می تواند آن ها را در جهت جذب مشترکین بیشتر و ارتباط دادن افراد یاری رساند.

در باب نکته ی اول,زوکربرگ گفت که دسترسی سلسله ای بیشتر به موازات کاهش قیمت اسمارتفون ها کمک خواهد کرد.کیرک پاتریک به اسمارتفون Mozilla 25 دلاری که امروز اعلام شده بود ارجاع داد.
عامل اساسی دوم استفاده ی کارامدتر از داده است.

او اظهار داشت که فیس بوک هم اکنون تقریبا داده 10x است. یک سال پیش شخص معمولی روزی 14 مگابایت از نرم افزار های فیس بوک استفاده میکرد.حالا این میزان به 2 مگابایت کاهش پیدا کرده است, آنها امیدوارند که این میزان به 1 گیگابایت هم برسد.یک نکته تعجب برانگیز این است که چطور آنها می خواهند این را با وجود افزایش استفاده از ویدئو ها برای تبلیغات و غیره ,مدیریت کنند.

زوکربرگ همچنین درباره ی ذخیره ی واسطه برای کاهش استفاده از داده صحبت کرد.سرانجام سومین عامل اساسی افزایش خریدهای موردی به خریدهای دراز مدت است. کارهای زیادی وجود دارد که ما با شرکای اپراتور از قبل انجام داده ایم. او یک لینک به محتوای فاخر و یک انتخاب آسان و سریع برای خرید داده ی بیشتر برای دسترسی به محتوا توصیف کرد.

کیر پاتریک: آیا این کاری است که فیس بوک بیشتراز پیش آن را انجام می دهد؟

زوکربرگ : فیس بوک نباید به دنبال کسب تمامی اعتبار که internet.org ائتلاف بزرگ در این صنعت است باشد.

یکی از حضار که صورتش با نور لپ تاپ روشن شده است به صحبت های مارک زوکربرگ گوش می دهد. وی می گوید : "هیچ راهی وجود ندارد که فیس بوک بتواند خود این کار را انجام دهد. اگر اینگونه بگوییم که این مسئله تا حدی به دیدگاه من و یا کاری که در حال انجام آن هستیم نزدیک است،کاملا نظر اشتباهی خواهد بود".

حال کیرکپاتریک در مورد آشکارسازی Snowden می پرسد."آیا این مسئله بطور بالقوه می تواند مانعی بر سر راه موفقیت فیس بوک در آینده باشد"؟

زوکربرگ اظهار داشت:"من فکر میکنم مسائل و مشکلات NSA ، مسائل واقعی برای شرکت های اینترنتی آمریکایی هستند. اعتماد خیلی مهم است". او بسیار خوشحال است که آنها اجازه دارند که درخواست هایی را که دریافت میکنند را share کنند و آن اندازه, هزاران و نه میلیون ها , مهم است. او در ادامه گفت که NSA به اندازه کافی شفاف نیست.آنها تنها در حال شروع کردن برای بدست آوردن دامنه جاییکه آنها باید باشند هستند وهمه ی این چیزها اجتناب پذیر است.

حالا نوبت سوال و جواب است!

سوال اول: نقش دانش در اینجا چیست؟

آن ها سوال های بسیاری را پرسیدند که مارک به همه ی آن ها پاسخ خواهد داد. بنابراین لحظه ای در کنار هم بنشینید. ابتدا ما سوال هایمان را مطرح می کنیم و وی کمی بعد به آن ها پاسخ خواهد داد. سوال اول در مورد نقش دولتی اپراتورها می باشد. زوکربرگ می گوید این برای یک کمپانی و یا یک دولت مسئله غیر قابل مدیریتی نیست.

اولین سوال: "نقش سواد در NSA چیست"؟ مجریان یک سری سوال می پرسند و مارک به تناوب سوالات پاسخ می دهد. خیلی خوب، سوال اول راجع به نقش دولتی اپراتورها است. زوکربرگ می گوید این چیزی نیست که یک کمپانی و یا یک دولت بتواند آن را مدیریت کند.

سوال بعدی: آیا روش های استفاده از داده های نرم افزار واتس اپ تغییر خواهد نمود؟

زوکربرگ:"این نرم افزار قرار است به طور کاملا مستقل عمل نماید". وی می گوید هر چیزی که واتس اپ ارسال می کند چه تصویر و چه متن، توسط این شرکت ذخیره نمی گردد بلکه تقریبا همان موقع حذف می شود.و حال سوال مربوط به سواد. وی در مورد (فرم های جهانی ارتباطات) سخن می گوید که شامل تصاویری ساده می باشد که به راحتی به اشتراک گذاشته می شوند.

چین ,چالش کوچکی برای ما محسوب می شود زیرا ما آن جا برنامه های خود را راه اندازی نکردیم.اما وی معتقد است که کمپانی های چینی نیز می توانند به صورت مشابه عمل نمایند.
آیا در آنجا اسنب چت دیگری خریداری خواهید کرد؟ پس از خرید امتیاز یک کمپانی به قیمت میلیارد دلار احتمالا برای مدتی از فعالیت دست می کشید.همین!

تشویق حضار برای مارک زوکربرگ و مردمی که به سوی در های خروجی می روند.

تشویق حضار برای مارک زوکربرگ و مردمی که به سوی در های خروجی می روند.

پوشش خبری کامل کنگره جهانی موبایل بارسلونا در سال 2014 را می توانید از همین سایت در این هفته مشاهده نمایید.

RSS Icon نظر (0)

500 کاراکتر باقيمانده

Cancel or

مجموعه: نمایشگاه ها

منوی درختی فروشگاه

افراد آنلاین

در حال حاضر 107 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

به اشتراک گذاری

عضو خبرنامه بیا تو کامپیوتر شوید

جهت اطلاع از مهمترین فعالیت ها ،شروع دوره های آموزشی رایگان و جدیدترین و برترین اخبار فناوری ، آموزش نرم افزار های پر کاربرد به طور رایگان،به ما بپییوندید.

آخرین محصولات وارد شده فروشگاه

مشاوره و تماس

مجتمع کامپیوتر تک، طبقه -1، واحد 14
سوالات: 09152611774-05137650840
فکس: 37641513-051
ایمیل: Info[at]Bia2computer.Com
پشتیبانی همراه: 09152611774

آموزش و راهنمای خرید اینترنتی

آموزش و راهنمای خرید اینترنتی قاابل پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب


 

یک هفته گارانتی تعویض

یک هفته گارانتی تعویض برای تمام خرید ها


ارسال کالا با پیک موتوری در حال حاضر در تهران و مشهد

ارسال کالا با پیک موتوری در حال حاضر در تهران و مشهد


 


 

پرداخت مبالغ دستی

جهت پرداخت هر گونه مبلغی به طور دستی با درج مبلغ و پرداخت با ذکر توضیح و مشخصات خود در زمان پرداخت دلیل پرداخت را ذکر کرده تا توسط پشتیبان سایت بررسی و اقدام لازم به درخواستتان صورت گیرد.