شما اینجا هستید : خانه آخرین خبر ها آموزش های بیا تو کامپیوتر آموزش کامل رفع مشکلات مودم وایرلس و بهترین مکان برای مودم های بی سیم

جستجوی تصویر به جای متن در گوگل Google

شاید برای شما هم پیش آماده باشد تصویری دارید و میخواهید منبع تصویر و یا تصاویر بیشتر و نمونه های آن تصویر را پیدا کنید . خوب طبیعتا همه با…

راه های حفظ امنیت مودم ای دی اس ال ADSL

 بخش قابل توجهی از کاربران اینترنت پرسرعت در جهان از فناروی ای‌دی‌اس‌ال استفاده می‌کنند. برای اتصال از این طریق به اینترنت به یک مودم-مسیریاب (گاه دو دستگاه مجزا) نیاز است…

آموزش کامل رفع مشکلات مودم وایرلس و بهترین مکان برای مودم های بی سیم

آموزش کامل رفع مشکلات مودم وایرلس و بهترین مکان برای مودم های بی سیم - 4.7 out of 5 based on 9 reviews
رای دهی:  / 9
ضعیفعالی 

ابتدا توضیح میدهیم چطور مودم وایرلس خود را رفع اشکال کنیم .

آیا شما در هنگام کار کردن دچار مشکلاتی برای مودم وایرلس خودتان شده اید؟ بعضی از مشکلات مربوط به خود مودم و بعضی مربوط به اینترنت می شود. در زیر شما را با راه حل هایی برای حل این مشکل آشنا می کنیم.

رفع مشکلات مودم وایرلس بیا تو کامپیوتر

 

لطفا تمام مراحل گفته شده را بخوانید و با دقت عمل کنید در صورتی که مشکل همچنان پا برجا بود میتوانید از پشتیبانی بیا تو کامپیوتر مشکل خود را با پشتیبان فنی سایت در میان بگذارید تا شما را راهنمایی نمایند.

مودم را از نو راه اندازی کنید

خاموش و روشن کردن مودم یکی از بهترین راه حل های بسیاری از مشکلات می باشد. بعضی اوقات شما مشکلی در مورد بالا آوردن سایت ها دارید یا مشکلات کندی سرعت اینترنت دارید همه ی اینها ناشی از مودم شما خواهد بود.

مودم را از نو راه اندازی کنید خاموش و روشن کردن مودم یکی از بهترین راه حل های بسیاری از مشکلات می باشد. بعضی اوقات شما مشکلی در مورد بالا آوردن سایت ها دارید یا مشکلات کندی سرعت اینترنت دارید همه ی اینها ناشی از مودم شما خواهد بود.

 

این عمل لازم هم نیست اما مودم ها به روشن و خاموش کردن برای درست کار کردن احتیاج دارند. برای این کار دکمه مودم را خاموش کنید و کابل برق آن را برای چند ثانیه بکشید و سپس کابل را وصل کنید و بعد از چند ثانیه دکمه روشن مودم را بزنید . اگر شما مجبور شدید که این کار را انجام دهید نرم افزار دائمی سازنده این مودم ممکن است دچار مشکلاتی شود.

مواظب گرم شدن مودم باشید

مانند سایر دستگاه های الکترونیکی ، مودم نیز دچار گرمای شدیدی می شود که ممکن است به مودم آسیب بزند . در هر لحظه بعد از چند ساعت مواظب دمای مودم باشید و موقعی که بیش از حد گرم شد آن را خاموش کنید و به آن استراحت دهید یا حتی اگر زیبایی و... مهم نیست قاب روی مودم را با باز کردن چند پیچ بردارید این کار تاثیر زیادی در خنک ماندن و عدم آسیب به مودم نیز می شود.

مطمئن شوید که کابل ها متصل باشند

اگر این کار را انجام ندهید مانند این است که مغز این وسیله را متصل نکرده اید ، بعضی از افراد ممکن است ناخواسته کابل ها را درست سرجایشان نگذارند و یا گاهی حتی پین های محکم کننده کابل شکسته شده باشد و درست به مودم وصل نشده باشد و باید از سالم بودن سیم ها و محل اتصال آنها مطمئن شوید.

مطمئن شوید که کابل ها متصل باشند اگر این کار را انجام ندهید مانند این است که مغز این وسیله را متصل نکرده اید ، بعضی از افراد ممکن است ناخواسته کابل ها را درست سرجایشان نگذارند و باید از سالم بودن سیم ها و محل اتصال آنها مطمئن شوید.

مکان مودم را تغییر دهید

اگر شما مشکلی در دریافت سیگنال وای فای داشتید سعی کنید که مکان مودم را نزدیک خودتان قرار دهید. مطمئن شوید که هیچ مزاحمتی در بین شما و مودم نیست. اگر مودم شما دارای آنتن می باشد آن را در حالت کاملا عمودی قرار دهید ، آنتن های عمودی دارای قدرت سیگنال دهی بیشتری نسبت به آنتن های خمیده هستند.

مکان مودم را تغییر دهید اگر شما مشکلی در دریافت سیگنال وای فای داشتید سعی کنید که مکان مودم را نزدیک خودتان قرار دهید. مطمئن شوید که هیچ مزاحمتی در بین شما و مودم نیست. اگر مودم شما دارای آنتن می باشد آن را در حالت کاملا عمودی قرار دهید ، آنتن های عمودی دارای قدرت سیگنال دهی بیشتری نسبت به آنتن های خمیده هستند.

کانال وایرلس را عوض کنید

اگر در نزدیکی شما تعداد زیادی مودم روتر قرار گرفته است ، مانند مناطق آپارتمانی یا مجتمع های مسکونی که این کار تاثیر زیادی برروی مودم شما خواهد داشت . تعیین کردن حد مطلوب برای کانال مودم برای منطقه شما تاثیر زیادی در آنتن دهی و حذف نویز دارد و می توانید با سرعت بیشتری در اینترنت گشت و گذار کنید.

مودم را ریست کارخانه ای کنید

اگر مشکلات شما فراتر از این چیزاهایی باشد که در بالا گفته شد ممکن است ناچار شوید مودم خود را ریست کارخانه ای بکنید این کار ممکن است بعد از این کار تنظیماتی که از قلم افتاده است را دوباره جاسازی کنید و با این کار مودم مثل روز اولش کارایی بهتری دارد.با این روش باید مجدد مودم را برای اتصال به اینترنت تنظیم کنید برای این کار میتوانید از پشتیبانی اینترنت خود کمک بگیرید.معمولا بیشتر مشکلات با این روش حل می شود.

مودم را ریست کارخانه ای کنید اگر مشکلات شما فراتر از این چیزاهایی باشد که در بالا گفته شد ممکن است ناچار شوید مودم خود را ریست کارخانه ای بکنید این کار ممکن است بعد از این کار تنظیماتی که از قلم افتاده است را دوباره جاسازی کنید و با این کار مودم مثل روز اولش کارایی بهتری دارد.

سایر مشکلات ممکن

معمولا هر وسیله الکترونیکی دارای مشکلاتی می باشد که جزو هیچ کدوم از دسته هایی که در بالا گفته شده است نیست ، مودم شما ممکن است از کار بیافتد ، کابل های مودم ممکن است آسیب ببیند و یا ممکن است در خط تلفن خود و کابل کشی ساختمان دارای نویز باشید . بعضی اوقات ممکن است مشکل نرم افزاری داشته باشید یا اگر خوش شانس باشید با دوباره راه اندازی کردن مشکلتان حل می شود در غیر اینصورت باید به بررسی ها بیشتر اتصالات ساختمانی و تماس با خرابی تلفن و پشتیبانی اینترنت پارامتر های لازم در سیستم ها چک شود تا مشکل شما سریعتر حل گردد.

 • حال به بررسی بهترین مکان برای مودم بی سیم می پردازیم

  اگر توسط یک مودم بی سیم به اینترنت متصل میشوید در واقع در حال استفاده از یک فناوری وای فای هستید. این فناوری با سیگنالهای رادیویی که به منتشر میکند کار میکند و همین باعث بروز اختلالاتی در ارتباط بی سیم شما خواهد شد.

  بهترین مکان برای مودم بی سیم بیا تو کامپیوتر

 

روش اصلی دریافت سیگنالها قرار دادن مودم در موقعیتی مناسب است. بهتر است مودم را در قسمت مرکزی خانه نصب کنید وتوجه داشته باشید که محل قرارگیری مودم نباید بسته و یا به اصطلاح کور باشد در صورتی که انتن مودم را به صورت عمودی تنظیم کنید سیگنالهای دریافتی سیستم قدرت بیشتری خواهند داشت.

به جای اینکه مودم را بر روی زمین یا سطوح پایین قرار دهید، انرا روی یک میز نصب کرده یا مکانی با ارتفاع زیاد برایش در نظربگیرید.و همچنین این در نظر بگیرید که سیگنالهای رادیویی به سختی از مواد فلزی عبور میکنند.

وجود سیگنالهای رادیویی مربوط به دیگر شبکه های بی سیم محدوده شما مینواند مشکلاتی برایتان ایجاد کند. با استفاده از ابزارهایی مانند wifi-analyzer در گوشی اندروید خود میتوانید به وجود چنین اختلالاتی پی برد.

همچنین انواع مختلفی از لوازم خانگی میتواند بر روی سیگنال های دریافتی سیستم شما اثار جدی گذاشته و قدرت ان را به حداقل کاهش دهد از جمله مواردی که بیشترین تداخل سیگنالی را ایجاد میکند میتوان به تلفن های بی سیم و یا ماکروویها اشاره کرد.

این تاثیرات به حدی جدی است که در صورتی که سیستم شما یا مودم نزدیک به این لوازم بوده و درحال استفاده از ان باشید هیچ سیگنالی را دریافت نخواهید کرد.

برای حل چنین مشکلات مربوط به تلفن های بی سیم بهتر است مدل تلفن خود را طوری انتخاب کنید که توانایی عملکرد محدوده فرکانسی مختلف مثلا ۹۰۰ مگاهرتز یا ۱٫۹گیگاهرتزی را داشته باشد.

این را بدانید که مودم  را نباید در کنار فلزاتی همچون الومینیوم قرار دهید زیرا این فلز باعث جلوگیری از عبور سیگنالهای مودم می شود.

RSS Icon نظر (25)

 • مهدی
  عالی بود. ممنون از راهنمایی های خوبتون
 • بیا تو کامپیوتر
  @مهدی
  خواهش میکنم دوست عزیز :)
 • ali.MP
  سلام من قبلا مودم سیم دار داشتم 24 ساعته هم روشن بود(در سال یه هفته خاموش میشد) ولی اصلا داغ نمیکرد و صداش در نمیومد ولی الان یه وایرلس خریدم (tp-link 8951nd) خیلی زود داغ میکنه چی کار کنم؟ خیلی دانلود دارم و مودم مجبورم 24 روشن بذارم بنظرتون مشکلی پیش میاد؟
 • بیا تو کامپیوتر
  @ali.MP
  پاسخ: سلام دوست عزیز بله بعضی از مودم ها ویژگی خاص خودشونو دارن و تفاوتشونم در همین موارده، پیشنهاد میکنیم سعی کنید قاب روی مودم رو باز کنید تا با جذب هوای در گردش کمی چیپ اصلیش خنک بشه ، و هر چقدر بتونید مودم و مخصوصا چیپ اصلی رو خنک نگه دارید مطمئنن کارکرد بهتری خواهید در بعضی اوقات حتی ممکنه نویز خط داشته باشید و مورد از خط پیش بیاد که آی اس پی های اینترنت معمولا با پایین آوردن سرعت باند اینترنت باعث کم شدن فشار روی خط میشن تا از قطعی های بیشتر جلوگیری بشه .موفق باشید.
 • وحید
  سلام من یه دونه از مودم های آشتای اول گرفتم چراغ اینترنت روشن خاموش میشه ولی نمی تونم از اینترنت استفاده کنم به 2020زنگ میزنم میگه آنلاینی ولی از کامپیوتر وصل نمیشه البته کابل وصل میشم مشکل چیه.
 • بیا تو کامپیوتر
  @وحید
  پاسخ: سلام دوست عزیز فکر میکنم منظورتون چراغ لینک هستش ابتدا قاب مودم رو باز کنید و سعی کنید باز استفاده کنید تا چیپ مودم کمی خنک تر بشه و حتمی بررسی کنید که توی کابل کشی و دوشاخی که استفاده میکنید مخصوص باشه که اختلال یا نویزی روی خط نداشته باشید معمولا این قطعی ها به دلیل عدم نصب های صحیح و کابل کشی های نادرست ایجاد میشه که بخشیش از طرف مخابرات و بخشیش میتونه از نویز داخل ساختمان باشه شما میتوانید برای این منظور تست اینترنت رو از ورودی ساختمان بگیرید که هنوز خط وارد ساختمان نشده.
 • وحید
  نه همون چراغ اینترنت چشمک میزنه ولی کامپیوتر چیزی نشون نمیده.دو تا چراغ دیگه power وdsl ثابت روشن هستن کابل ها درستن از کابل های خوده مودم که تو جعبه اش بود استفاده کردم.از تنظیمات خود کامپیوتر نباشه!!!لطفا راهنمایی کنید
  تو ساختمان هم نه adsl دیگه است
 • بیا تو کامپیوتر
  @وحید
  به اصطلاح بش چراغ لینک هم میگن، منظور سیم کشی داخلی ساختمانه که به دلیل عدم استاندارد های لازم مثلا ممکنه از کنار کابل برق رد بشه و نویز ایجاد کنه، برای تست این موضوع میتونید از ابتدای ساختمان بگیرید دوم این که حتمی چک کنید که مشکل از سمت مخابرات نباشه چون به دلیل استفاده از تجهیزات بی کیفیت مشکلات از طرف مخابرات صورت میگیره که باید این مشکلو از پشتیبانی اینترنت یا ISP پیگیری کنید بعد که کاملا تایید شد مشکلی از اون سمت ندارید آیتم های داخل منزل رو دقیقتر چک کنید.
 • محمد طوسی
  من توی ارتباط گوشی با مودم وایرلس مشکل دارم. اصلا به مودم وصل نمیشه. مودم رو ریست کردم. نصف روز خاموش گذاشتم. وایرلسش رو خاموش و روشن کردم. گوشی مودم رو میشناسه ولی وصل نمیشه. پیغامی که توی گوشی میده اینه:
  Network disabled because internet connection is slow
  گزینه های cancell و retry و forget گذاشته.
  فاصله گوشی با مودم هم نیم متره!
 • بیا تو کامپیوتر
  @محمد طوسی
  این مشکل توی بعضی از گوشی های گلکسی و نوت وجود داره که این مراحل رو برید مشکل حل میشه.موفق باشید

  1. Open Wi-Fi Settings on your Android device

  2. Press the Menu button and select Advanced

  3. Uncheck "Auto network switch"

  4. Go back to Wi-Fi Settings

  5. Tap "Piper" in the networks list and choose "Connect"

  6. Go back into the Piper app and you should see the "Getting list of Wi-Fi networks" message.

  You can re-enabled Auto network switch after finishing Wi-Fi setup.
 • محمد طوسی
  متشکر. این گزینه auto network switch از قبل غیر فعال بود. چیزی به نام piper هم نداره. احتمال میدم مودم خراب باشه. چون به وای فای کامپیوتر وصل میشه. یعنی فعلا کامپیوتر رو روشن میکنم و اینترنتش رو بصورت بیسیم میدم به گوشی. ولی از مودم مستقیم وصل نمیشه.
 • حسین
  مسسلام.من یه مودم Aztech دارم سال91گرفتم تودو سه ماه اخیرمن یه بار wifi رو خاموش کردم بعدازاون هروقت مودمو روشن کردنی بایددستی wifi رو روشن میکردم حالا دو سه روز خودwifiروشن میشه منتها پشت سرهم تندتند چشمک میزنه بدون رمز هم کانکت میشه میخاستم ببینم مشکل چیه؟رمزشم چند بار عوض کردم دوباره بدون اینکه رمز رو بخواد کانکت میشه باچند تا گوشی هم امتحان کردم همین جوری بود.
  باتشکر ازشما خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین.
 • بیا تو کامپیوتر
  @حسین
  سلام مودم رو به طور کامل ریست کنید بعد دوباره تنظیمش کنید. تا جایی هم که ممکنه درب مودم رو بردارید تا کمی از گرمای چیپ آن گرفته شود.
 • حسین
  سلام.جناب مهندس من قبلا ان کارو کردم درست نشده یعنی بدون رمز دوباره وصل میشه.
  بعد یه چیزدیگه ام خدمتتون عرض کنم اونم اینکه وقتی وای فای رو روشن می خوای کانکت بشی من کلیک که می کنم رو شبکه وای فای نوشته سکوریتی open درحالی که من شبکه های دیگری رو امتحان کردم می بینی نوشته مثلا نوشته wpa و... یه هممچین چیزی به نظرشما مشکل چیه باید بره تعمیرات یا همینجوری میشه درست بشه؟باتشکر از پاسخ گویی سریع شما.
 • بیا تو کامپیوتر
  @حسین
  سلام مودم باید تنظیم بشه اگه سکوریتی open باشه همه میتونن به مودم دسترسی پیدا کنند و استفاده کنند باید توی تنظیمات روی حالت WAP ,... تنظیم بشه تا دسترسی منوط به رمز عبور باشه . در ساعات 7 تا 8 فردا با شماره های پشتیبانی سایت تماس بگیرید مثلا با این: 09353688969 با بررسی و حل بشه.موفق باشید.
 • یاسر
  سلام مشکل من این که در روز یک یا دوبار دسترسی به اینترنت برای یک ربع یا بیشتر قطع میشه ولی در هنگام قطعی همه چراغ های مودم روشن و سبز و ثابت است ممنون میشم بگید مشکل من کجاست.
 • بیا تو کامپیوتر
  @یاسر
  سلام همون موقع با پشتیبانی تماس بگیرید اگه از قطعی شبکه نیس از مودم شماست سعی کنی اگه میتونید قاب روی مودم رو بردارید تا چیپ یکم خنک بشه اگه تست کردید اینو و حل نشد کامنت بزارید تا نکات دیگه بررسی بشه.
 • صدرا
  سلام مودمم ضربه شدید خورده و .انتن مودمم شکسته.الان بدون انتن هم میتونم کانکت شم.اما سرعتش خییییییلی اومده پایین.میتونم خودم تعمیرش کنم؟سرعتش خوب میشه اگه انتنش وصل بشه؟
 • بیا تو کامپیوتر
  @صدرا
  سلام آره دوست من میتونی این کارو بکنید بتونید مث خودش در بیارید
 • فریبرز
  سلام مشکل من بعد از ریست مودم شروع شد و بعد از اینکه دادم به شرکت اینترنتم کانفیگ کرد....
  حالا که میرم تو صفحه 192.168.1.1 یکسری از گزینه ها حذف شده
  یعنی الان به خیلی چیزا مثل عوض کردن پسوورد دسترسی ندارم
  چیکار کنم؟
 • بیا تو کامپیوتر
  @فریبرز
  سلام چنین چیزی ندیدم که کانفیگ محدود بشه ممکنه آپدیتش کرده باشن ولی خوب نباید اینی که شما میگید باشه میتونید از پشتیبانی بپرسید چطوری دسترسی پیدا کنید.
 • مصطفی
  سلام مودم من دی لینک چطور میتونم رفع مشکل امنیتی کنم.
 • بیا تو کامپیوتر
  @بیا تو کامپیوتر
  سلام اینو بخون :
  http://goo.gl/YfvaZL
 • کمک
  سلام خسته نباشید تروخدا کمک کنید من از طریق 192.168.1.1 وارد شدم و میخواستم ای بی رو عوض کنم وقتی تغییرش دادم دیگه ای بی به گوشی و لب تاب داده نمیشه یعنی بعد از زدن رمز وای فای مینویسه درحال دریاف ای بی ولی داده نمیشه لطفا کمک کنید
 • meysam
  سلام دوستان
  من نمیتونم با گوشی به مودم وصل شم چون یه رمز ۸ رقمی ازم میخواد ولی من تو تنظیم مودم بهش رمز ۵ رقمی دادم این مشکل تازگیا بوحود اومده اگه چارشو میدونین لطف کنین جواب بدین
  ممنون

500 کاراکتر باقيمانده

Cancel or

منوی درختی فروشگاه

افراد آنلاین

در حال حاضر 186 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

به اشتراک گذاری

عضو خبرنامه بیا تو کامپیوتر شوید

جهت اطلاع از مهمترین فعالیت ها ،شروع دوره های آموزشی رایگان و جدیدترین و برترین اخبار فناوری ، آموزش نرم افزار های پر کاربرد به طور رایگان،به ما بپییوندید.

آخرین محصولات وارد شده فروشگاه

مشاوره و تماس

مجتمع کامپیوتر تک، طبقه -1، واحد 14
سوالات: 09152611774-05137650840
فکس: 37641513-051
ایمیل: Info[at]Bia2computer.Com
پشتیبانی همراه: 09152611774

آموزش و راهنمای خرید اینترنتی

آموزش و راهنمای خرید اینترنتی قاابل پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب


 

یک هفته گارانتی تعویض

یک هفته گارانتی تعویض برای تمام خرید ها


ارسال کالا با پیک موتوری در حال حاضر در تهران و مشهد

ارسال کالا با پیک موتوری در حال حاضر در تهران و مشهد


 


 

پرداخت مبالغ دستی

جهت پرداخت هر گونه مبلغی به طور دستی با درج مبلغ و پرداخت با ذکر توضیح و مشخصات خود در زمان پرداخت دلیل پرداخت را ذکر کرده تا توسط پشتیبان سایت بررسی و اقدام لازم به درخواستتان صورت گیرد.